Obdivujem ľudí, ktorí musia nosiť rúško/respirátor dlhšie ako ja. Teda dlhšie, ako trvá nákup v potravinách alebo vybavovačka na pošte. Tých, ktorí ho majú na tvári niekoľko hodín, považujem za superhrdinov. Vrátane detí v škôlkach a školách. Určite sa im nielen ťažšie dýcha a rozpráva, trpia i uši. Aby sa im uľavilo, poslúži im tzv. šetrič uší.

Postup na jeho jednoduchú výrobu:

Budete potrebovať: gumu (najlepšie 2 cm širokú), 2 primerane veľké gombíky (s priemerom 2-2,5cm) a nitku s ihlou. 

Odstrihnite kúsok gumy. Jej okraje opatrne opáľte pri plameni, aby sa nepárala. Pre deti strihám gumu 8 cm dlhú a pre dospelých 11cm. Dĺžku si však prispôsobte. Závisí od toho, či si môžete predĺžiť gumky v rúšku.  Robila som už aj 20 cm dlhé šetriče, ktoré siahali až za uši a gumky v respirátore sa nemuseli predlžovať.

Pevne prišite gombíky na obidva okraje gumy. Môžete sa vyhrať s farebnými kombináciami, tvarmi gombíkov...

Hotovo.

Šetrič sa najlepšie nasadzuje tak, že o pravý gombík zachytíte pravú gumku rúška. Rúško si nasadíte, zároveň šetrič dáte na zátylok. Potom zachytíte ľavú gumku o ľavý gombík.

Šetrič po rozpustení vlasov nie je vidieť. Alebo si gombíky môžete prišiť na čelenku.

Výber je na vás. Vaše uši to určite pocítia a poďakujú sa vám. Budem veľmi rada, ak sa tak stane a vy mi prípadne dáte vedieť, napíšete komentár či správu. :)

Ak si šetrič nemôžete vyrobiť a chceli by ste ho, kúpte si ho v mojom obchode.

Prajem vám hlavne veľa zdravia, nech rúška a šetriče prestaneme nosiť čím skôr!

tvorIVKA - Ivana Jacková