Tvorenie a ručné práce sú relaxom, terapiou. Vďaka nim môžeme odletieť bez toho, aby sme opustili dom. Spájajú ľudí rôznych generácií a pomáhajú v ťažkých chvíľach. Pre niekoho sú živobytím. No nie obyčajným, táto práca sa stretáva s láskou. Určite ste to veľakrát zažili... Ja najradšej háčkujem, pletiem a šijem. K týmto ručným prácam som si vyrobila tvoritašky. Nápad nebol môj, pomohol internet. Okamžite ma nadchol, pretože mám rada vecičky nielen pekné, ale i praktické. 

Ide o tašky na rozrobené projekty tvorivých ľudí, teda projektové tašky. Dala som im priliehavý názov súvisiaci nielen s tvorením, ale i s mojím menom. Tvoritašky. Zhotovila som strihy pre dve veľkosti. Prvá je KLASICKÁ, vojde sa do nej rozháčkovaná čiapka i svetrík. Jej miery sú 25x22x15cm a má objem 8 litrov. Inak povedané, schováte do nej 16 klbiek Drops Merina Extra Fine (800g).

Druhá tvoritaška je VEĽKÁ. Naozaj veľká. Pre vášnivé tvorilky. Meria 35x33x20cm, jej objem je 23 litrov. Pokojne ju môžete využiť ako nákupnú tašku.

Tvoritašky sa dajú stiahnuť v hornej časti šnúrkou, čo je praktické pri samotnom háčkovaní, štrikovaní... Klbká zostanú pekne čisté v taške, neutekajú von. Vo vnútri sú našité dve vrecká, do ktorých si môžete uložiť drobnosti - značkovače, háčiky, pomocné ihlice a pod. Toto je tvoritaška z rubovej strany:

Nedalo mi to, vyrobila som ešte takú špecialitku. EXTRA tvoritašky - veľkosť a základný strih sú rovnaké. Vo vnútri sú navyše všité dve bočné vrecká a stredové vrecko so zapínaním na zips. Tiež vodiče priadze, ktoré oceníte pri robení z viacerých farieb. 

Tvoritašky sú vystužené tak, aby samostatne stáli, ale zároveň boli tvárne a dali sa vložiť napr. do kufra či inej tašky. Uši sú pevné a dobre sadnú do ruky. Pri veľkých tvoritaškách ich dáte pohodlne na rameno. Používam 100% certifikovanú bavlnu, tiež dizajnové bavlnené látky z USA. Šnúrky sú rovnako z čistej bavlny. Šetrime prírodu a nepoužívajme plastové vrecká. 

Prvé tvoritašky som šila ako VRECKÁ a zvažovala som, či ich nechať v ponuke. Myslím, že by ich bola veľká škoda. Sú totiž multifunkčné. Okrem tvorenia sa dajú použiť na kozmetiku, pri cestovaní na doplnky i doma na ponožky, bylinky - možností je veľa. Máte na výber tiež z dvoch veľkostí, klasické a veľké. Nie sú vystužené a nemajú uši, to je jediný rozdiel.

Zhrniem to: tvoritaška, extra tvoritaška alebo vrecko. Všetky v dvoch veľkostiach. Tak teda vyberte si a hor sa do tvorenia! Nielen doma, ale aj na dovolenke, v čakárni či v parku. Nech sú vám pri tom tvoritašky príjemnou spoločnosťou! ♥

Ivana Jacková - tvorIVKA